Napis OFERTY SPECJALNE
Strona główna » Medycyna estetyczna » Korekta nosa kwasem hialuronowym

Korekta nosa kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to polisacharyd występujący w skórze, którego zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody. Wpływa to na odpowiednią wilgotność skóry, co z kolei reguluje jej napięcie i elastyczność.

Korektę nosa przeprowadza się, aby udoskonalić jego kształt oraz aby polepszyć jego proporcję w stosunku do podbródka i warg. Duże znaczenie ma wielkość podbródka, ponieważ jeżeli jest za duży lub za mały w porównaniu z nosem, burzy harmonię będącą jednym z głównych czynników decydujących o ładnym wyglądzie twarzy. Z kolei odpowiednie uniesienie końcówki nosa wywołuje efekt odmłodzenia. Stosując kwas hialuronowy, można także zwęzić nadmiernie szeroki lub wymodelować zadarty nos, wyprostować go po złamaniu, zmniejszyć, wysmuklić, zniwelować garb, zlikwidować wgłębienia.

Korekta nosa kwasem hialuronowym jest zabiegiem, który przebiega szybko i bezoperacyjnie. Jest też całkowicie bezpieczny. Polega na wstrzyknięciu preparatu w skórę. Nie wywołuje żadnych powikłań. Nie wiąże się z długim powrotem do zdrowia.

Rezultaty są widoczne od razu. Efekty utrzymują się od jednego do półtora roku. Kwas hialuronowy stopniowo wchłania się, dlatego wskazane jest udanie się na konsultacje po około 12 miesiącach, aby określić kiedy uzupełnić preparat w celu utrzymania efektów.

Przeciwwskazania

  • choroby onkologiczne
  • choroby autoimmunologiczne
  • stany zapalne skóry
  • ciąża
  • karmienie piersią
  • uczulenie na kwas hialuronowy.

Po zabiegu

Przez kilka dni po zabiegu należy unikać przegrzewania ciała oraz opalania się. Miejsc poddanych zabiegowi nie powinno się masować, pocierać i naciągać. Podczas snu trzeba przyjmować pozycję pozwalającą uniknąć nacisku na miejsce wstrzyknięcia preparatu. Wskazane jest także picie dużej ilości wody.

twarz kobiety profil