Strona główna » Medycyna estetyczna » Nici rewitalizujące
Nici rewitalizujące PDO i PLLA
Zaobserwowano, że nici PDO pobudzają w tkankach proces neokolagenezy, czyli wytwarzania nowego kolagenu, który napina i ujędrnia skórę. Dodatkowo stymulowane fibroblasty inicjują syntezę elastyny, która ma decydujący wpływ na sprężystość i elastyczność skóry. Procesy te zaczynają funkcjonować po około od 10 do 14 dni od przeprowadzenia zabiegu. Przebiegają przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie, czyli od 7 do 8 miesięcy. Badania in vivo wykazały, że nici PDO wywołują syntezę naturalnego kwasu hialuronowego, co dodatkowo ujędrnia, uelastycznia i nawilża skórę.
Przygotowanie do zabiegu
W trakcie konsultacji należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach. W dniu zabiegu nie należy spożywać alkoholu, stosować kremów, nakładać makijażu. Przed samym zabiegiem należy natomiast umyć skórę.
Po zabiegu
Po zakończeniu zabiegu, w miejscach nakłuć i prowadzenia nici mogą wystąpić zasinienia, lekki obrzęk, drobne krwiaki, nierówności skóry, bolesność, ciągnięcie i kłucie skóry. Czas gojenia wynosi zwykle od jednego do dwóch tygodni. Przez kilka dni powinno się unikać promieniowania UV i całościowej krioterapii. Nie należy korzystać z sauny i solarium. Ewentualne powikłania to podrażnienia i stany zapalne skóry w miejscach wkłucia, swędzenie, wysypka, niewielkie zasinienie, obrzęk, podrażnienie (w obrębie twarzy, może być wywołane przez samo znieczulenie). Przez jakiś czas po przeprowadzeniu zabiegu wskazane jest ograniczanie mimiki twarzy, ponieważ może ona spowodować przemieszczenie nici, a tym samym utracenie kontroli nad oczekiwanym efektem. Nici PDO są też wrażliwe na przegrzewanie tkanek. Dlatego nie powinno się poddawać w początkowym okresie zabiegom laserowym lub wykorzystującym fale radiowe, gdyż mogą one uszkodzić nici lub zintensyfikować ich rozpuszczanie. Niepolecany jest również intensywny wysiłek fizyczny, w wyniku którego mimika twarzy może doprowadzić do niezagnieżdżenia się nici w skórze.
CZAS TRWANIAod 15 minut do godziny
CZĘŚCI CIAŁATwarz, szyja,
dekolt, ciało
ZNIECZULENIEMiejscowe
LICZBA ZABIEGÓW1 (dla trwałego efektu należy powtarzać co 1–2 lata)
EFEKTYPierwsze efekty widoczne są już po zakończeniu zabiegu, trwałe po 2–3 tygodniach, a znacząca poprawa po 2–3 miesiącach, utrzymuje się 1–2 lata
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu – twarz
- pionowe i poziome zmarszczki na czole
- obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi
- dolna powieka – worki
- wyraźny fałd nosowo-wargowy
- rowek policzkowo-jarzmowy
- fałd podbródkowy
- fałd marionetkowy
- opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
- fałdy skóry na policzku
- pomarszczone policzki
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu – ciało
- fałdy skóry na szyi i dekolcie
- zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
- ujędrnianie piersi
- kształtowanie piersi
- zwiotczenie tkanek pośladków, brzucha, ramion i nóg
- rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach
- niewrażliwa skóra
- niewrażliwa tkanka podskórna
- otyłość
- łysienie.
Przeciwwskazania
- choroby onkologiczne
- bieżące zakażenia skóry
- branie leków przeciwzakrzepowych
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- niewyrównana cukrzyca
- terapia doustnymi antybiotykami i retinoidami
- epilepsja
- choroby psychiczne
- ciąża
- karmienie piersią
- zbyt wygórowane oczekiwania pacjenta.
Umów wizytę
ZADZWOŃ!
91 577 76 66