Napis OFERTY SPECJALNE

Strona główna » Medycyna estetyczna » Peeling lekarski

Peeling lekarski

Peeling lekarski usuwa warstwy skóry do określonej wcześniej głębokości, usuwając niejako przy okazji znajdujące się w jego zasięgu niepożądane zjawiska, takie jak trądzik, przebarwienia czy łagodne zmarszczki. Dodatkowo pobudza komórki skóry do wzmożonej regeneracji oraz uwrażliwia je na nawilżające i odmładzające preparaty. Zabieg polega na nakładaniu na skórę silnie działających preparatów eksfoliacyjnych. W głębszych warstwach włókna kolagenu i elastyny odnawiają się. Wygląd cery poprawia się. Polepszeniu ulega transmisja substancji odżywczych i odmładzających w głąb komórek skórnych. Zabieg jest stosunkowo inwazyjny. Dlatego bardzo ważny jest odpowiedni indywidualny dobór preparatu i jego stężenia. Pozwala to na uniknięcie skutków ubocznych.

Wyróżnia się peelingi lekarskie powierzchowne, średnie i głębokie. Peelingi powierzchowne dotyczą wierzchniej warstwy naskórka. Nie wpływają znacząco na wygląd skóry. Peelingi średnie i głębokie docierają do skóry właściwej. Dlatego rekonwalescencja po ich przeprowadzeniu jest dłuższa.

Substancjami złuszczającymi w preparatach stosowanych podczas zabiegów są głównie alfa-hydrokwasy (kwas mlekowy i glikolowy), beta-hydrokwasy (kwas salicylowy), kwas trójchlorooctowy, retinol, fenole. Podczas zabiegu peelingu dodatkowo aplikuje się preparaty działające przeciwstarzeniowo i ujędrniająco.

Zabieg peeling twarzy